EBEC Brno 2015


Soutěž EBEC dává příležitost studentům VUT v Brně vyzkoušet si svoje technické znalosti na řešení reálných problémů z praxe průmyslových společností. Letošní sedmý ročník dostali tuto možnost studenti z Fakulty stavební, Fakulty informačních technologií, Fakulty strojního inženýrství a Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií. Koncept soutěže EBEC pracuje se dvěma kategoriemi.

Týmy v kategorii Team Design během jednoho dne vytváří konstrukční podobu řešení zadání. Výstupní zařízení tedy funguje a splňuje požadované parametry. Druhá soutěžní kategorie Case Study se více potýká s řešením reálných problémů ve firemní praxi – případové studie. Studenti poté svá řešení a návrhy představují ve zpracovaných prezentacích.

Obě kategorie hodnotí 5 členů poroty – 2 zástupci zadávajících firem a 3 zástupci fakulty. Soutěž EBEC na lokální úrovni v Brně je součástí celku celoevropské soutěže EBEC. Studenti, kteří vyhrají lokální finále, postupují dále do regionálního kola, EBECu Central. Tento rok týmy bojovaly o postup do Prahy. Zde se o první místo utkali na poli technických znalostí s týmy z Bratislavy, Prahy, Košic a Veszprému. Putování EBECem končí až v evropském finále. Letošní EBEC Final se konal v Portu.

Závěrečná zpráva

Videa