Často kladené dotazy

-1/ Pro koho je soutěž určena?

Soutěž je určena pro všechny studenty VUT v Brně nezávisle na ročníku studia, fakultě nebo zaměření. Účast na soutěži je zdarma.

2/ Musí být všichni soutěžící v týmu ze stejné fakulty?

Nemusí, týmy mohou být sestaveny kombinací studentů ze všech fakult VUT v Brně. Jedinou podmínkou pro příhlášku do Fakultního kola je, aby danou fakultu studoval jeden člen soutěžního týmu.

3/ Jak probíhá Internetové kolo?

Internetové kolo bude probíhat po skončení registrace elektronickou formou. V časovém limitu 24 hodin musí všechny týmy splnit několik úkolů, které prověří týmovou práci, kreativitu i logické myšlení, a odeslat jej na e-learning. Zadání je v češtině a pro všechny týmy stejné, na dálku však soutěžíte především s týmy, které jsou zapojeny do stejného Fakultního kola. Vyhodnocení internetového kola je v režii poroty složené ze členů BESTu Brno.
Jak vypadala zadání internetového kola v minulých letech se můžete podívat v archivu.

4/ Kdy bude zpřístupněno zadání Fakultních a Finálového kola a v jakém bude jazyce?

Konkrétní zadání se týmy dozví až v soutěžní den, všichni mají tedy stejné podmínky na to, aby uspěli. Zadání Fakultních kol bude v českém jazyce, zadání Finálového kola bude v angličtině.

5/ Jak vypadá soutěžní den?

Ráno v 8:00 dorazíte se svým týmem na místo konání soutěže, zaregistrujete se, dostanete welcome pack, soutěžní tričko EBEC Challenge Brno 2018 a pracovní místo pro celý tým. Při úvodních prezentacích se dozvíte všechny instrukce týkající se zadání, informace o průběhu dne na soutěži a získáte materiál pro plnění úkolu. Během dne bude k dispozici občerstvení (2 × Coffee break + oběd) a doprovodný program.

6/ Co si mám donést s sebou na soutěž?

Dobrou náladu, férového soutěžního ducha a notebook (1 pro Team Design, 2 pro Case Study). Vše ostatní potřebné dostanete na místě od nás 🙂

7/ Můžu na soutěžní dny pozvat i kamarády?

Ano, všechny soutěžní dny probíhají ve veřejně přístupných prostorách fakult VUT v Brně. Své kamarády můžeš pozvat jak během dne, kdy budete společně s týmem pracovat na zadání, tak hlavně na prezentaci výstupů a vyhodnocení výsledků, které je vždy zábava!

8/ Kdo jsou členové poroty?

Do porot jednotlivých kol se snažíme dosazovat odborníky, kteří k zadaným tématům mají blízko. Můžete se tak seznámit jak se členy akademické společnosti VUT v Brně nebo zástupci renomovaných firem, které jsou našimi partnery a na tvorbě zadání se podílejí.